Jak efektivně pracovat s NEVĚROU  (I. díl)

ODBORNÝ WORKSHOP pro kolegy, PRAHA

pátek 27. března 2020

(9-17:30h, Slezská 74)  


Jako párový terapeut se setkávám s nevěrou mnohokrát za týden. Režisér lidských osudů i v tomto, velmi citlivém a zraňujícím, partnerském tématu ukazuje svou neskutečnou variabilitu. Rád bych se s vámi na tomto workshopu zamyslel nad tím, jak se dá s nevěrou ve vztahu různě pracovat a jak je důležité tuto variabilitu reflektovat. Není nevěra jako nevěra, není nevěrník jako nevěrník není podvedený jako povedený. Není vztah jako vztah.

Na základě několika plodných workshopů (a také mnoha dotazů a zpětných vazeb) na různých odborných akcích, kde jsem testoval jednotlivé části, bych vám rád nyní nabídl ucelené dva celodenní  specializační workshop na téma NEVĚRA v dlouhodobých vztazích.

Hlavním cílem bude nabídnout odborníkům (kteří pracují individuálně či párově s klienty s partnerskými tématy, a s tímto tématem se setkávají), hlubší otevření a prohloubení tématu nevěry a nabídnout, jak s tímto velmi bolavým tématem pracovat citlivěji a pestřeji. 

O čem workshop bude:

 • Podíváme se na fenomén nevěry z pohledu emocí, vztahu, dynamiky, důsledků a příležitosti
 • Podíváme se na nevěru jako na symptom
 • Ukážeme si specifika a kombinace nevěrníků a podváděných
 • Pokusíme se rozbourat stereotyp, že je to náhoda
 • Podíváme se na základy práce s individuálním klientem (podváděným x nevěrníkem)
 • Podíváme se na základy práce s párem
 • Podíváme se na paralelní proces hojení a růstu
 • Ukážeme si dynamiku zranění
 • Ukážeme si odlišnou dynamiku zpracování nevěry podmínky důležité k její integrování u podvádějícího
 • Ukážeme si copingové strategie, kteří klienti používají
 • Zamyslíme se nad tím proč doporučována desatera nefungují...


Workshop je určen všem:

 1. odborníkům, kteří individuálně či párově pracují s klienty, u nichž se téma nevěry vyskytuje v individuálním nebo párovém procesu...
 2. psychologům, manželským a rodinným poradcům, psychoterapeutům, sexuologům, psychiatrům, lékařům, sociálním pracovníkům, koučům, poradcům popř. i studentům....

Každý ze dvou jednodenních workshopů je realizován v rozsahu 8 výukových hodin (za oba tedy celkem tedy 16h), které je možné použít v rámci celoživotního vzdělávání Asociace manželských a rodinných poradců ČR, i v České asociaci pro psychoterapii.  

Lze absolvovat pouze jeden díl. Vydání osvědčení není podmíněno pokračováním v druhém díle.


Lektoruje: Pavel Rataj - vztahový psycholog, párový psychoterapeut, viceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR a vyučující na katedře psychologie FF Univerzity Karlovy v Praze

Kdy: pátek 27. března 2020 od 9:00 do 17:30 (s pauzou na oběd)

Kapacita: je vzhledem k tématu omezena na max. 14 zájemců.

Místo konání: Slezská 856/74, Praha 3- Vinohrady, 1. patro, zvonek Terapie - Pavel RATAJ 

Cena: za jednoho účastníka 1690,- Kč (včetně DPH)


Vzhledem k omezené kapacitě zájemců VZNIKÁ závazná rezervace místa na workshopu DNEM PLATBY účastnického poplatku na účet: 1024418887/6100 (IBAN pro mezinárodní platební styk je: Z3961000000001024418887). K platbě prosím uveďte své nebo jiné vás identifikující jméno.

Pokud máte o workshop zájem, tak uhraďte částku na výše uvedený účet a do níže uvedeného přihlašovacího formuláře uveďte identifikační údaje, které budou uvedeny na příjmovém dokladu. Přihlašovací formulář je následně zaslán na náš organizační kontakt: ravelus@seznam.cz, ze kterého bude vedena další komunikace a kam popř. můžete poptat potřebné doplňující informace či dotazy. Po uhrazení uvedené částky workshopu bude obratem vystaven příjmový doklad, který Vám bude předán osobně v den realizované akce.  

Storno podmínky: Pokud nám své rozhodnutí nezúčastnit se semináře oznámíte více než 30 dní před datem zahájení akce, vrátíme Vám 50% zaplacené částky. Třicet a méně dní před zahájením akce již zaplacené vstupné nevracíme. Platbou účastnického poplatku potvrzujete souhlas s těmito podmínkami.

Dětem, ani domácím mazlíčkům není vstup na workshop povolen.