UMĚNÍ KONTAKTU

WORKSHOP pro veřejnost, PRAHA

sobota 8. února 2020

 (9:30 - 18h), Slezská 74


OBSAZENO

Už se mohou hlásit jen NÁHRADNÍCI a to bez realizované platby. Případně se částka uhradí až po vyzvání či na místě.

Naše nejbližší vztahy (partnerské či rodičovské) jsou výjimečným prostorem, který je vyznačován velkou blízkostí a citovým poutem. V čase jsme často překvapováni, jak se tato vztahová exkluzivita stává komplikovanější, jak se objevují těžkosti v komunikaci, jak se narůstá nepochopení, nesrozumitelnost a jak se snižuje trpělivost pro dobré kontakt a napojení. 

Celodenní workshop partnerské komunikace je postavený především na trénování, zvědomňování a osahávání si základních partnersko-komunikačních kompetencí (být v kontaktu se sebou a s druhým, naladění se, pohyb dvou subjektivních světech, aktivní naslouchání, práce s emocemi, práce s odlišností, empatie, konstruktivní kritika, stěžování si, kontejnování). Program je doplňován různými ukázkami, otázkami, úvahami, videozáznamy či kazuistikami na dané téma.


Společně se podíváme na to:

 • ukážeme si důležitost TADY a TEĎ, našeho vyladění, připojení se na sebe
 • ukážeme si, jak je možné se potkat pouze v přítomném okamžiku
 • ukážeme si, jak vstupovat do silného kontaktu, jak se udržet v zájmu a připojení,
 • vyzkoušíme si tlak subjektivity, odlišnosti, domněnek a subjektivních významů,
 • budeme čelit síle touhy po pravdě a objektivním světě, a trénovat dualitu
 • podíváme se na umění otevřených otázek jako základu dobrého zájmu a ptaní se
 • sáhneme si do aktivního naslouchání, které má sílu a schopnost podpořit flow 
 • vyzkoušíme si prvky "nenásilné" komunikace, asertivity, konstruktivní hádky a stěžování si (stěžovat si neznamená vyčítaní)
 • budeme rozvíjet různé úrovně všímavosti
 • vyzkoušíme si bytí s emocí druhého, trénink bytí ve světě druhého
 • a mnoho dalšího....


Seminář je určen jak jednotlivcům,  tak partnerským dvojicím:

 • kteří aktuálně chtějí nebo potřebují udělat něco růstového nebo záchranného pro sebe nebo pro svůj partnerský či rodičovský vztah,
 • kteří hledají inspiraci a možnost si aktivně vyzkoušet nebo zažít nové možnosti v blízké komunikaci
 • kteří absolvovali seminář Alchymie partnerské komunikace a chtějí poznání rozšířit o nácvikovou složku a trochu potrénovat (absolvovaní není podmínkou)
 • kteří se chtějí obohatit dlouholetými zkušenostmi, vhledy a dovednostmi párového terapeuta
 • kteří jjsou v nějakém procesu nebo absolvují/ absolvovali terapii a chtějí zesílit efekt svého snažení.


Partnerská komunikace je jeden z nástrojů partnerského propojení, který leží na schopnosti, ochotě a odolnosti být v kontaktu se sebou samým a se subjektivitou partnera. Porozumění komunikačnímu procesu a našemu jedinečnému osobnímu nastavení je nutnou podmínkou rozvoje, ale nikoli dostačující. Partnerská komunikace je stále se rozvíjející dovednost, je to sval, který potřebuje být v opakovaném tréninku a mít v něm pravidelné obměny, nové inspirace a přístupy, výzvy a cvičení. Pouze tak dokážeme rozšiřovat dosaženou úroveň, nebo pouze tak dokážeme zvrátit či zastavit upadající stagnaci. Právě proto přicházíme s nabídkou tréninkového workshopu, který je postaven na celodenním cvičení a zkoušení různých živých technik... 


Lektoruje: Pavel Rataj - manžel, otec, vztahový psycholog, párový psychoterapeut, viceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR a vyučující na katedře psychologie FF Univerzity Karlovy v Praze

Kdy: sobota 8. února 2020 od 9:30 do 18:00 (s pauzou na oběd)

Kapacita: cca 14 zájemců

Místo konání: Slezská 856/74, Praha 3- Vinohrady, 1. patro, zvonek Terapie RATAJ

Cena: za jednoho účastníka 1690,- Kč (včetně DPH)

Vzhledem k omezené kapacitě zájemců VZNIKÁ závazná rezervace místa na semináři DNEM PLATBY účastnického poplatku na účet: 1024418887/6100. K platbě prosím uveďte své nebo jiné vás identifikující jméno.

Pokud máte o seminář zájem, tak prosím uhraďte částku na výše uvedený účet a do níže uvedeného přihlašovacího formuláře uveďte identifikační údaje, které budou uvedeny na příjmovém dokladu. Přihlašovací formulář je následně zaslán na náš organizační kontakt: ravelus@seznam.cz, ze kterého bude vedena další komunikace a kde můžete popř. poptat potřebné doplňující informace či dotazy. Po uhrazení uvedené částky semináře bude obratem vystaven příjmový doklad, který Vám bude předán osobně v den realizované akce.

Storno podmínky: Pokud nám své rozhodnutí nezúčastnit se semináře oznámíte více než 30 dní před datem zahájení akce, vrátíme Vám 50% zaplacené částky. Třicet a méně dní před zahájením akce již zaplacené vstupné nevracíme. Platbou účastnického poplatku potvrzujete souhlas s těmito podmínkami.

Dětem, ani domácím mazlíčkům není vstup na seminář povolen.